Sonesta Hotel Cusco

Missä majoitus sijaitsee?
Ominaisuudet
Valitse huone
Sonesta Hotel Cusco
Just 8 minutes drive from the Velasco Astete Airport, the Sonesta Hotel Cusco is less than 1 km from the city centre. All rooms feature a mountain or city view.
Rooms at the Sonesta Hotel Cusco feature contemporary décor and are equipped with cable TV, free WiFi and private bathroom with separate bathtub.
Guests can enjoy a fusion of Peruvian and international food at the Sonesta Hotel Cusco’s fine dining restaurant or a drink at the hotel bar, which serves regional spirits.
There are rates which in addition include either lunch or dinner. Lunch or dinner include the option of 2 appetizers, 1 main course and 1 non-alcoholic beverage.
The Cusco Metro Station is 1 km from the hotel. Guests can also make a trip to Machu Picchu, only 130 km from the city.
The hotel does not charge for links sent through messages.
Käyttöehdot ja palvelut
Yleinen
- Sisäänkirjautuminen alkaen: 15:00
- Uloskirjautuminen viimeistään: 12:00
- Pesula (lisämaksusta)
- Lemmikkieläimet ovat sallittuja
- Ilmastoitu
- Lämmitys
- Hissi
- Pääsy liikuntarajoitteisille asiakkaille
- Huoneissa tupakointi kielletty
- Kaikki tilat savuttomia (julkiset ja yksityiset)
- Äänieristys huoneissa
Vastaanottopalvelut
- 24h-vastaanotto
- Matkatavarasäilytys
- Kassakaappi
- Rahanvaihto
- Retkipalvelu
- Yksityinen sisään-/uloskirjautuminen
Ruoka & juoma
- Ravintola
- À la carte -ravintola
- Baari
- Snackbaari
- Paikan päällä sijaitseva kahvila
- Lasten aterioita (lisämaksusta)
- Lasten aterioita
- Erikoisruokavalioiden menuja (pyynnöstä)
- Lounaspaketteja
- Huonepalvelu
- Hedelmiä (lisämaksusta)
Yhteiset tilat
- Televisio
Bisnespalvelut
- Liikekeskus
- Kokoustilat
Internet
- WiFi
- Wi-Fi saatavilla kaikissa tiloissa
- Ilmainen Wi-Fi
- Internet
Kuljetus
- Kuljetuspalvelu (lisämaksusta)
- Haluan varata kuljetuspalvelun
- Lentokenttäkuljetus
- Ilmainen lentokenttäkuljetus
- Nouto lentokentältä
Siivouspalvelut
- Päivittäinen siivous
- Pesula
Kauppoja
- Supermarket
Mitä mieltä vieraat ovat tästä majoitusliikkeestä?
Sonesta-hotelli Cusco on saanut ylistäviä arvosteluja vierailtaan. Hotellin keskeinen sijainti vain muutaman korttelin päässä päätorilta ja rautatieasemalta tekee siitä kätevän valinnan. Vieraat arvostivat mukavia ja siistejä huoneita, joista osa mainitsi tilavuuden ja parvekkeet. Hotellin henkilökunta sai lukuisia kehuja ystävällisyydestään ja avuliaisuudestaan, erityisesti mainittiin työntekijöitä kuten Veronica ja Maritza poikkeuksellisesta palvelustaan. Hotellin ravintolaa kiitettiin myös herkullisesta ruuastaan, mukaan lukien munakkaat, jälkiruoat, leipä ja tamales. Vieraat olivat vaikuttuneita kattavasta aamiaistarjoilusta, joka huomioi jopa aikaisin heräävät. Kaiken kaikkiaan Sonesta-hotelli Cuscossa ylitti vieraiden odotukset erinomaisella palvelullaan ja mukavuuksillaan.
Arviot
Mitä majoituspaikan lähellä sijaitsee?
- Cuzco - Tte Velazco Astete— 2,5 mi
- Cusco - Cruz Del Sur— 1 168 yd
- Cusco - San Pedro— 1 180 yd
- poroy — 5,1 mi
- Q'inqu— 1,1 mi
- Saksaywaman— 1,2 mi
- Saksaywaman— 1,2 mi
- Awanacancha— 1,4 mi
- Puka Pukara— 2,9 mi
Usein kysytyt kysymykset aiheesta Sonesta Hotel Cusco
Kuinka paljon Destinialla maksaa yöpyminen hotellissa Sonesta Hotel Cusco?
Voit yöpyä hotellilla Sonesta Hotel Cusco hintaan alkaen 36,96 € per yö. Hinta vaihtelee päivämäärän ja kysynnän mukaan.
Onko hotellissa Sonesta Hotel Cusco uima-allas?
Ei, hotellilla Sonesta Hotel Cusco ei ole uima-allasta.
Milloin hotellissa Sonesta Hotel Cusco on check-in ja check-out?
Voit kirjautua sisään hotelliin Sonesta Hotel Cusco milloin vain 12:00 jälkeen ja kirjautua ulos ennen 10:00. Ota yhteyttä Destinia-agenttiisi erityisissä huolenaiheissa.
Voinko parkkeerata auton hotellissa Sonesta Hotel Cusco? Onko siellä parkkipaikka?
Ei, hotellilla Sonesta Hotel Cusco ei ole parkkitiloja.
Onko hotellissa Sonesta Hotel Cusco ilmainen WiFi?
Ei, hotelli Sonesta Hotel Cusco ei tarjoa ilmaista WiFiä.
Onko Sonesta Hotel Cusco perheiden suosima majoituslaitos?
Kyllä, Sonesta Hotel Cusco on perheiden suosima majoituslaitos, joka sopii sinulle ja rakkaimmillesi.
Onko hotellilla Sonesta Hotel Cusco ravintola?
Kyllä, hotellissa Sonesta Hotel Cusco on ravintola.
Onko hotellissa Sonesta Hotel Cusco bisneskeskus kokoushuoneella?
Kyllä, hotellissa Sonesta Hotel Cusco on bisneskeskus, joka on ihanteellinen kokouksillesi.





















































