Elite Hotel Savoy

Norra Vallgatan. Box 880, 62, 20180 Malmö, Ruotsi - Malmö. Katso kartta
3,9/5
Hyvä Perustuu 11 arvioon lähteestä Destinia
Varaa

Missä majoitus sijaitsee?

Norra Vallgatan. Box 880, 62, 20180 Malmö, Ruotsi - Malmö.

Ominaisuudet

  • WiFi
  • Autoparkki
  • Lemmikkieläimet ovat sallittuja
  • Golf
  • Liikuntamahdollisuudet
  • Luontoystävällinen
  • Liikkeet

Valitse huone

Näytetään 3 / 3 tuloksesta
Näytetään 3 tulosta
Deluxe-huone
  • 3 asiakkaita
  • 18 ㎡
  • Kaupunkinäkymä
  • Kylpyhuone, WC, Kylpyamme, Kylpyamme tai suihku
  • Minibaari
  • Suihku
Superior-huone
  • 3 asiakkaita
  • 15 ㎡
  • Kaupunkinäkymä
  • Kylpyhuone, WC, Kylpyamme, Kylpyamme tai suihku
  • Minibaari
  • Suihku
Juniorsviitti
  • 3 asiakkaita
  • 37 ㎡
  • Kaupunkinäkymä
  • Kylpyhuone, WC, Kylpyamme, Kylpyamme tai suihku
  • Minibaari
  • Suihku

Elite Hotel Savoy

Tämä hotelli sijaitsee historiallisessa rakennuksessa suoraan Malmön keskusasemaa ja lentokenttäbussin pysäkkiä vastapäätä. Se tarjoaa ilmaisen Wi-Fi:n, kuntosalin ja suositun aamiaisen buffet-pöydästä.
Tervetuloa Bar Savoyhin 6. heinäkuuta - 31. elokuuta!
Tänä aikana voit nauttia herkullisen juoman sekä valikoiman pienempiä annoksia, kuten katkarapuleivän, Västerbottenin juustopiirakan tai leikkelelaudan.
Vuonna 2026 peruskorjaus jatkuu Hamngatanille päin olevilla osilla julkisivua.
Tavoitteena on palauttaa hotellin historiallinen luonne ja säilyttää kaunis rakennus tulevaisuutta varten.
Savoy on seissyt vahvana yli 100 vuotta, ja nyt varmistamme seuraavat 100 kaunista vuotta.
Odotamme innolla valmista lopputulosta ja toivotamme tervetulleiksi sekä uudet että palaavat vieraat, kävittepä meillä remontin aikana tai sen jälkeen.
Elite Hotel Savoyn huoneissa on kaapeli-tv, teen ja kahvin valmistusvälineet sekä ylellisiä kylpytuotteita. Joistakin huoneista on näkymät kadulle tai sisäpihalle.
Södergatanin ostoskatu on vain muutaman minuutin kävelymatkan päässä Elite Savoysta. Henkilökunta antaa mielellään vinkkejä paikallisista ravintoloista ja nähtävyyksistä.

Hotellin Elite Hotel Savoy muut nimet:

Elite Hotel Savoy MalmoElite Savoy

Käyttöehdot ja palvelut

  • Yleinen

  • Sisäänkirjautuminen alkaen: 15:00
  • Uloskirjautuminen viimeistään: 11:00
  • Pesula (lisämaksusta)
  • Sähköajoneuvojen latauspiste
  • Lemmikkieläimet ovat sallittuja
  • Lämmitys
  • Hissi
  • Huoneissa tupakointi kielletty
  • Kaikki tilat savuttomia (julkiset ja yksityiset)
  • Allergiahuoneita
  • Vastaanottopalvelut

  • 24h-vastaanotto
  • Matkatavarasäilytys
  • Kassakaappi
  • Palvelut

  • Golf (lisämaksusta)
  • Pyöräilymahdollisuus
  • Ruoka & juoma

  • Ravintola
  • Baari
  • Huonepalvelu
  • Aamiainen huoneeseen
  • Autoparkki

  • Autoparkki
  • Yhteiset tilat

  • Terassi
  • Bisnespalvelut

  • Liikekeskus
  • Kokoustilat (lisämaksusta)
  • Internet

  • WiFi
  • Wi-Fi saatavilla kaikissa tiloissa
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Internet
  • Siivouspalvelut

  • Pesula (lisämaksusta)

Arviot

Mitä majoituspaikan lähellä sijaitsee?

  • Malmö— 15 mi
  • Malmö-Central Station— 218 yd
  • Malmö - Norra Vallgatan— 490 yd
  • Malmo - Svävarenterminal— 536 yd
  • Malmö-Syd Svågertorp— 4,2 mi
  • Malmo - Syd— 4,2 mi
  • Lund C— 10 mi

Usein kysytyt kysymykset aiheesta Elite Hotel Savoy

Kuinka paljon Destinialla maksaa yöpyminen hotellissa Elite Hotel Savoy?

Voit yöpyä hotellilla Elite Hotel Savoy hintaan alkaen 59,28 € per yö. Hinta vaihtelee päivämäärän ja kysynnän mukaan.

Onko hotellissa Elite Hotel Savoy uima-allas?

Ei, hotellilla Elite Hotel Savoy ei ole uima-allasta.

Sijaitseeko hotelli Elite Hotel Savoy keskeisellä paikalla?

Kyllä, Elite Hotel Savoy sijaitsee vain 489 m kaupungin Malmö keskustasta. Katso kartastamme, niin saat paremman käsityksen.

Milloin hotellissa Elite Hotel Savoy on check-in ja check-out?

Voit kirjautua sisään hotelliin Elite Hotel Savoy milloin vain 15:00 jälkeen ja kirjautua ulos ennen 11:00. Ota yhteyttä Destinia-agenttiisi erityisissä huolenaiheissa.

Voinko parkkeerata auton hotellissa Elite Hotel Savoy? Onko siellä parkkipaikka?

Ei, hotellilla Elite Hotel Savoy ei ole parkkitiloja.

Onko hotellissa Elite Hotel Savoy ilmainen WiFi?

Hotellilla Elite Hotel Savoy voit käyttää internettiä heidän ilmaisen WiFi-palvelun kautta.

Onko hotellissa Elite Hotel Savoy bisneskeskus kokoushuoneella?

Kyllä, hotellissa Elite Hotel Savoy on bisneskeskus, joka on ihanteellinen kokouksillesi.