Schlosshotel Stecklenberg

Missä majoitus sijaitsee?
Ominaisuudet
Valitse huone
Schlosshotel Stecklenberg
Set in tranquil nature and featuring a historical ambience, this grand castle hotel offers spacious rooms with Italian period furniture. It is located in the Stecklenberg district of Thale, and is surrounded by the hills of the Harz region. All rooms and suites at the Schlosshotel Stecklenberg feature satellite TV, internet access and minibars. All rooms are non-smoking, and some include a balcony. Breakfast is served in the charming breakfast room, or outside on the terrace to the sound of twittering birds. This hotel has a spa area with a sauna and please note that sauna must be reserved . The large palace grounds are ideal for relaxing in. Schlosshotel Stecklenberg is a 5-minute drive from Thale and a 10-minute drive from Quedlinburg. This location is perfect for hiking in the Harz mountains or for visiting all famous places of interest such as the Bodetal (Bode valley), the World Heritage city of Quedlinburg, the Teufelsmauer (devil's wall) rock formation or the ruins of the Medieval castles of Stecklenburg and Lauenburg.
Hotellin Schlosshotel Stecklenberg muut nimet:
Käyttöehdot ja palvelut
Yleinen
- Sisäänkirjautuminen alkaen: 15:00
- Uloskirjautuminen viimeistään: 08:30
- Lämmitys
- Huoneissa tupakointi kielletty
- Kaikki tilat savuttomia (julkiset ja yksityiset)
- Ei lemmikkejä
Uima-allas
- Uima-allas
- Ulkouima-allas
- Ulkouima-allas (kausiluonteinen)
- Infinity-allas
Palvelut
- Vuoristourheilu
- Pyöräilymahdollisuus
Ruoka & juoma
- Erikoisruokavalioiden menuja (pyynnöstä)
- Lounaspaketteja
- Huonepalvelu
Autoparkki
- Autoparkki
- Ilmainen pysäköinti
Yhteiset tilat
- Terassi
Internet
- WiFi
- Wi-Fi saatavilla kaikissa tiloissa
- Ilmainen Wi-Fi
- Internet
Siivouspalvelut
- Päivittäinen siivous
Wellness
- Aurinkotuolit
- Aurinkovarjot
- Kylpyläpalvelut
- Sauna
Usein kysytyt kysymykset aiheesta Schlosshotel Stecklenberg
Kuinka paljon Destinialla maksaa yöpyminen hotellissa Schlosshotel Stecklenberg?
Voit yöpyä hotellilla Schlosshotel Stecklenberg hintaan alkaen 84,50 € per yö. Hinta vaihtelee päivämäärän ja kysynnän mukaan.
Onko hotellissa Schlosshotel Stecklenberg uima-allas?
Kyllä, hotellilla Schlosshotel Stecklenberg on uima-allas jossa voi uida.
Milloin hotellissa Schlosshotel Stecklenberg on check-in ja check-out?
Voit kirjautua sisään hotelliin Schlosshotel Stecklenberg milloin vain 15:00 jälkeen ja kirjautua ulos ennen 08:30. Ota yhteyttä Destinia-agenttiisi erityisissä huolenaiheissa.
Voinko parkkeerata auton hotellissa Schlosshotel Stecklenberg? Onko siellä parkkipaikka?
Kyllä, hotellilla Schlosshotel Stecklenberg on parkkipaikka.
Onko hotellissa Schlosshotel Stecklenberg ilmainen WiFi?
Hotellilla Schlosshotel Stecklenberg voit käyttää internettiä heidän ilmaisen WiFi-palvelun kautta.
































