Kaamasen Kievari

Kaamasentie 2855, 99910 Kaamanen, Suomi - Kaamanen. Katso kartta
Varaa

Missä majoitus sijaitsee?

Kaamasentie 2855, 99910 Kaamanen, Suomi - Kaamanen.

Ominaisuudet

  • Rannan äärellä
  • WiFi
  • Autoparkki
  • Lemmikkieläimet ovat sallittuja
  • Yksityinen ranta-alue
  • Haluan varata kuljetuspalvelun
  • Liikkuminen helppoa
  • Perhe
  • Liikuntamahdollisuudet

Valitse huone

Näytetään 3 / 2 tuloksesta
Näytetään 2 tulosta
Huoneisto 1 Makuuhuone
  • Puutarhanäkymä, Jokinäköala
  • Kylpyhuone, WC, Kylpyamme tai suihku
  • Minikeittiö, Keittiö, Jääkaappi
  • Suihku
Huoneisto 2 Makuuhuonetta
  • Puutarhanäkymä, Jokinäköala, Näköala
  • Ilmastointi
  • Kylpyhuone, WC, Kylpyamme tai suihku
  • Minikeittiö, Keittiö, Jääkaappi

Kaamasen Kievari

Tämä majoituspaikka sijaitsee vain 25 minuutin ajomatkan päässä Inarista. Saatavilla on sekä huoneita että itsepalvelumajoitusvaihtoehtoja. Asiakkaille on tarjolla myös perinteisiä lappalaisia ruokia ja ilmainen grillausmahdollisuus. Kaamasen Kievarin kaikissa majoitusyksiköissä on puulattiat ja oma sisäänkäynti. Joihinkin majoitusvaihtoehtoihin kuuluu oma sauna, ja joistakin on näkymä Kaamasjoelle. Kaamasen Kievarin ravintolassa on tarjolla aterioita, joiden valmistusaineina käytetään esimerkiksi poroa, lohta ja lakkaa. Vastaanotosta voi ostaa välipaloja ja leivonnaisia. Majoituspaikasta 5 minuutin kävelymatkan säteellä on huoltoasema, ruokakauppa ja apteekki. Majoituspaikassa on tarjolla ilmaisia soutuveneitä, perinteinen retkeilykota ja lasten leikkipaikka. Varattavissa on myös sähkö- tai puulämmitteinen sauna. Majoituspaikka voi auttaa järjestämään hiihtotoimintaa, luistelua ja husky-/moottorikelkkasafareita. Paikan päältä voi ostaa kalastuslupia.

Käyttöehdot ja palvelut

  • Yleinen

  • Sisäänkirjautuminen alkaen: 14:00
  • Uloskirjautuminen viimeistään: 08:00
  • Lemmikkieläimet ovat sallittuja
  • Lämmitys
  • Rannan äärellä
  • Huoneissa tupakointi kielletty
  • Kaikki tilat savuttomia (julkiset ja yksityiset)
  • Palvelut

  • Uimaranta
  • Kalastus
  • Vuoristourheilu
  • Hiihtovarusteiden vuokraus
  • Biljardi
  • Pyöräilymahdollisuus
  • Vapaa-aika ja perheet

  • Karaoke
  • Ruoka & juoma

  • Ravintola
  • Baari
  • Paikan päällä sijaitseva kahvila
  • Lasten aterioita
  • Erikoisruokavalioiden menuja (pyynnöstä)
  • Grillausmahdollisuus
  • Autoparkki

  • Autoparkki
  • Ilmainen pysäköinti
  • Yksityinen pysäköinti
  • Esteetön pysäköinti
  • Yhteiset tilat

  • Terassi
  • Takka
  • Internet

  • WiFi
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Internet
  • Kuljetus

  • Kuljetuspalvelu (lisämaksusta)
  • Haluan varata kuljetuspalvelun
  • Lentokenttäkuljetus
  • Lentokenttäkuljetus (lisämaksusta)
  • Nouto lentokentältä
  • Siivouspalvelut

  • Päivittäinen siivous
  • Wellness

  • Yksityinen ranta-alue
  • Sauna

Usein kysytyt kysymykset aiheesta Kaamasen Kievari

Haluan matkustaa lemmikink anssa. Salliiko Kaamasen Kievari lemmikit? Onko se lemmikkiystävällinen majoituslaitos?

Kyllä, Kaamasen Kievari on lemmikkiystävällinen majoituslaitos, joten olet tervetullut sinne lemmikin kanssa.

Onko hotellissa Kaamasen Kievari uima-allas?

Ei, hotellilla Kaamasen Kievari ei ole uima-allasta.

Sijaitseeko hotelli Kaamasen Kievari keskeisellä paikalla?

Kyllä, Kaamasen Kievari sijaitsee vain 143 m kaupungin Kaamanen keskustasta. Katso kartastamme, niin saat paremman käsityksen.

Milloin hotellissa Kaamasen Kievari on check-in ja check-out?

Voit kirjautua sisään hotelliin Kaamasen Kievari milloin vain 14:00 jälkeen ja kirjautua ulos ennen 08:00. Ota yhteyttä Destinia-agenttiisi erityisissä huolenaiheissa.

Voinko parkkeerata auton hotellissa Kaamasen Kievari? Onko siellä parkkipaikka?

Kyllä, hotellilla Kaamasen Kievari on parkkipaikka.

Onko hotellissa Kaamasen Kievari ilmainen WiFi?

Hotellilla Kaamasen Kievari voit käyttää internettiä heidän ilmaisen WiFi-palvelun kautta.

Onko Kaamasen Kievari perheiden suosima majoituslaitos?

Kyllä, Kaamasen Kievari on perheiden suosima majoituslaitos, joka sopii sinulle ja rakkaimmillesi.

Onko hotellilla Kaamasen Kievari ravintola?

Kyllä, hotellissa Kaamasen Kievari on ravintola.

Tarjoaako hotelli Kaamasen Kievari kuljetuspalvelun?

Kyllä vain. Kaamasen Kievari tarjoaa kuljetuspalvelun vierailleen.