Grosvenor House, A Luxury Collection Hotel, Dubai

Al Sofouh Road, Jumeirah Beach Residence, 118500 Dubai, Yhdistyneet arabiemiirikunnat - Dubai. Katso kartta
4,9/5
Erinomainen Perustuu 11 arvioon lähteestä Destinia
Varaa

Missä majoitus sijaitsee?

Al Sofouh Road, Jumeirah Beach Residence, 118500 Dubai, Yhdistyneet arabiemiirikunnat - Dubai. Erinomainen sijainti

Ominaisuudet

  • Uima-allas
  • Kylpyläpalvelut
  • Perhe
  • Kuntosali
  • Liikkeet

Valitse huone

Näytetään 3 / 5 tuloksesta
Näytetään 5 tulosta
Deluxe-huone
  • 5 asiakkaita
  • 35 ㎡
  • Ilmastointi
  • Kylpyhuone, WC, Kylpyamme
  • Minibaari
  • Suihku
Superior-huone
  • 3 asiakkaita
  • 35 ㎡
  • Ilmastointi
  • Kylpyhuone, WC, Kylpyamme
  • Minibaari
  • Suihku
Perhesviitti
  • 13 asiakkaita
  • 144 ㎡
  • Ilmastointi
  • Kylpyhuone, WC, Kylpyamme, Kylpyamme tai suihku, Lisäkylpyhuone
  • Minikeittiö, Keittiö, Minibaari, Jääkaappi
  • Suihku
Premium-huone
  • 3 asiakkaita
  • 43 ㎡
  • Ilmastointi
  • Kylpyhuone, WC, Kylpyamme
  • Minibaari
  • Suihku
Premium-sviitti
  • 5 asiakkaita
  • 82 ㎡
  • Ilmastointi
  • Kylpyhuone, WC, Kylpyamme
  • Minibaari
  • Suihku

Grosvenor House, A Luxury Collection Hotel, Dubai

Voit rentoutua täyden palvelun kylpylässä, missä on tarjolla hierontoja, vartalohoitoja ja kasvohoitoja. Virkistäydy jommassa kummassa kahdesta ulkouima-altaasta, minkä jälkeen voit viettää aikaa hotellin yksityisellä rannalla. Tämän hotellin muita mukavuuksia ja palveluita ovat maksuton langaton internetyhteys, concierge-palvelut sekä lahjamyymälät ja lehtikioskit. Lähistöllä sijaitseviin nähtävyyksiin pääset helposti ja vaivattomasti hotellin tarjoamalla ilmaisella kuljetuspalvelulla. Voit nautiskella aasialaisia herkkuja **Buddha Bar** -ravintolassa, jossa on baari/lounge ja josta avautuu merinäköala. Halutessasi voit myös jäädä hotellihuoneeseen ja hyödyntää vuorokauden ympäri toimivaa huonepalvelua. Virkistäydy ja sammuta janosi suosikkijuomallasi uima-altaan reunalla sijaitsevassa baarissa. Runsaat buffetaamiaiset ovat saatavilla päivittäin klo 6. 00–11. 00 pientä lisämaksua vastaan. Tärkeimpiin hotellin mukavuuksiin ja palveluihin kuuluvat liiketoimintakeskus, maksuttomat sanomalehdet aulassa sekä kuivapesu- ja pesulapalvelut. Tämä hotelli tarjoaa käyttöösi kuusi kokoushuonetta, jotka soveltuvat mainiosti erilaisten tapahtumien järjestämiseen. Asiakkaiden käytettävissä on maksuton pysäköintipalvelu (valet parking) paikan päällä hotellin omalla alueella.

Hotellin Grosvenor House, A Luxury Collection Hotel, Dubai muut nimet:

Grosvenor House A Luxury Collection Dubai

Käyttöehdot ja palvelut

  • Yleinen

  • Sisäänkirjautuminen alkaen: 14:00
  • Uloskirjautuminen viimeistään: 12:00
  • Hissi
  • Ei lemmikkejä
  • Uima-allas

  • Uima-allas
  • Lastenallas
  • Vastaanottopalvelut

  • 24h-vastaanotto
  • Matkatavarasäilytys
  • Ruoka & juoma

  • À la carte -ravintola
  • Baari
  • Paikan päällä sijaitseva kahvila
  • Autoparkki

  • Autoparkki
  • Bisnespalvelut

  • Liikekeskus
  • Internet

  • Ilmainen Wi-Fi
  • Siivouspalvelut

  • Pesula
  • Wellness

  • Kylpyläpalvelut
  • Höyrysauna / turkkilainen sauna
  • Sauna
  • Kuntosali

Mitä mieltä vieraat ovat tästä majoitusliikkeestä?

Grosvenor House -hotelli Dubaissa jatkaa vieraidensa vaikuttamista erinomaisella palvelullaan, tilavilla huoneillaan ja upeilla näkymillään. Monet arvostelijat mainitsevat huoneiden kätevyyden ja siisteyden sekä monipuolisen valikoiman, jotka ovat saatavilla minibaarissa ja aamiaispöytäässä. Hotellin uima-allas ja kuntosali saavat myös kiitosta laadustaan. Lisäksi huomaavainen ja avulias henkilökunta saa vieraat tuntemaan olevansa erityisiä ja varmistaa unohtumattoman elämyksen. Hotellin sijainti Marinassa tarjoaa kauniita näkymiä rannalle ja lähialueen nähtävyyksille, mikä luo todella nautinnollisen oleskelun. Kokonaisuudessaan on ilmeistä, että Grosvenor House -hotelli tarjoaa poikkeuksellista palvelua ja mukavuuksia, mikä tekee siitä erittäin suositeltavan valinnan matkailijoille.

Arviot

Mitä majoituspaikan lähellä sijaitsee?

Usein kysytyt kysymykset aiheesta Grosvenor House, A Luxury Collection Hotel, Dubai

Kuinka paljon Destinialla maksaa yöpyminen hotellissa Grosvenor House, A Luxury Collection Hotel, Dubai?

Voit yöpyä hotellilla Grosvenor House, A Luxury Collection Hotel, Dubai hintaan alkaen 68,56 € per yö. Hinta vaihtelee päivämäärän ja kysynnän mukaan.

Onko hotellissa Grosvenor House, A Luxury Collection Hotel, Dubai uima-allas?

Kyllä, hotellilla Grosvenor House, A Luxury Collection Hotel, Dubai on uima-allas jossa voi uida.

Milloin hotellissa Grosvenor House, A Luxury Collection Hotel, Dubai on check-in ja check-out?

Voit kirjautua sisään hotelliin Grosvenor House, A Luxury Collection Hotel, Dubai milloin vain 14:00 jälkeen ja kirjautua ulos ennen 12:00. Ota yhteyttä Destinia-agenttiisi erityisissä huolenaiheissa.

Voinko parkkeerata auton hotellissa Grosvenor House, A Luxury Collection Hotel, Dubai? Onko siellä parkkipaikka?

Ei, hotellilla Grosvenor House, A Luxury Collection Hotel, Dubai ei ole parkkitiloja.

Onko hotellissa Grosvenor House, A Luxury Collection Hotel, Dubai ilmainen WiFi?

Hotellilla Grosvenor House, A Luxury Collection Hotel, Dubai voit käyttää internettiä heidän ilmaisen WiFi-palvelun kautta.

Voiko hotellissa Grosvenor House, A Luxury Collection Hotel, Dubai treenata? Onko siellä kuntosali?

Kyllä. Jos etsit majoitusta, jossa on urheilumahdollisuuksia, hotellissa Grosvenor House, A Luxury Collection Hotel, Dubai on kuntosali, jossa voit treenata.

Onko Grosvenor House, A Luxury Collection Hotel, Dubai perheiden suosima majoituslaitos?

Kyllä, Grosvenor House, A Luxury Collection Hotel, Dubai on perheiden suosima majoituslaitos, joka sopii sinulle ja rakkaimmillesi.

Onko hotellissa Grosvenor House, A Luxury Collection Hotel, Dubai bisneskeskus kokoushuoneella?

Kyllä, hotellissa Grosvenor House, A Luxury Collection Hotel, Dubai on bisneskeskus, joka on ihanteellinen kokouksillesi.