Doubletree By Hilton Hotel Charlottesville

990 Hilton Heights Road, 22901 Charlottesville, Yhdysvallat - Charlottesville. Katso kartta
4/5
Erittäin hyvä Perustuu 1743 arvioon lähteestä TripAdvisor
Varaa

Missä majoitus sijaitsee?

990 Hilton Heights Road, 22901 Charlottesville, Yhdysvallat - Charlottesville. Hyvä sijainti

Ominaisuudet

Valitse huone

Doubletree By Hilton Hotel Charlottesville

8. 0 kilometrin päässä kaupungin keskustasta oleva majoituspaikka on hyvien yhteyksien päässä kaikesta, mitä kohteella on tarjota. Lähin matkailijat käytössä oleva golfkenttä sijaitsee 11. 2 kilometrin päässä historialliselta luksushotellilta. Kokonaisuutena tiloissa on 239 majoitustilaa. Majoituspaikka tarjoaa Wi-Fi-yhteyden Internetiin tiloissaan. Matkailijat voivat ottaa yhteyttä vastaanottoon mihin tahansa aikaan päivästä. Valitettavasti vierailijoiden ei ole mahdollista saada vauvasänkyä pikkulapsille mihinkään majoitustilaan. Kaikki majoitustilat tässä liikuntarajoitteisille soveltuvassa hotellissa ovat esteettömiä. Lisäksi palveluihin kuuluu majoituspaikan vieraille tarkoitettu pysäköintialue. Majoituspaikka noudattaa ympäristöasioissa kestäviä käytäntöjä. Edustajat voivat mahdollisesti järjestää kokouksen hotellissa, joka sopii erinomaisesti työmatkailijoille. Hotelli tarjoaa useita erilaisia illallisvaihtoehtoja, jotta matkailijat voivat nauttia vierailunsa kaikista osa-alueista. Vieraat voivat pitää hauskaa majapaikan viihdepalvelujen parissa. Jotkut edellä esittelyistä palveluista saattavat olla maksullisia.

Hotellin Doubletree By Hilton Hotel Charlottesville muut nimet:

DoubleTree By Hilton CharlottesvilleDoubletree Hotel CharlottesvilleDoubletree By Hilton CharlottesvilleDoubletree By Hilton Hotel Charlottesville

Käyttöehdot ja palvelut

  • Yleinen

  • Sisäänkirjautuminen alkaen: 16:00
  • Uloskirjautuminen viimeistään: 11:00
  • Hissi
  • Ei lemmikkejä
  • Vastaanottopalvelut

  • 24h-vastaanotto
  • Matkatavarasäilytys
  • Ruoka & juoma

  • À la carte -ravintola
  • Baari
  • Internet

  • Ilmainen Wi-Fi
  • Siivouspalvelut

  • Pesula
  • Wellness

  • Kuntosali

Mitä majoituspaikan lähellä sijaitsee?

  • Charlottesville/Albemarle— 2,7 mi
  • Staunton-Shenandoah Valley— 26,1 mi
  • Charlottesville-Union Station— 5 mi
  • charlottesville, va - greyhound — 5 mi

Usein kysytyt kysymykset aiheesta Doubletree By Hilton Hotel Charlottesville

Haluan matkustaa lemmikink anssa. Salliiko Doubletree By Hilton Hotel Charlottesville lemmikit? Onko se lemmikkiystävällinen majoituslaitos?

Kyllä, Doubletree By Hilton Hotel Charlottesville on lemmikkiystävällinen majoituslaitos, joten olet tervetullut sinne lemmikin kanssa.

Onko hotellissa Doubletree By Hilton Hotel Charlottesville uima-allas?

Kyllä, hotellilla Doubletree By Hilton Hotel Charlottesville on uima-allas jossa voi uida.

Milloin hotellissa Doubletree By Hilton Hotel Charlottesville on check-in ja check-out?

Voit kirjautua sisään hotelliin Doubletree By Hilton Hotel Charlottesville milloin vain 16:00 jälkeen ja kirjautua ulos ennen 11:00. Ota yhteyttä Destinia-agenttiisi erityisissä huolenaiheissa.

Voinko parkkeerata auton hotellissa Doubletree By Hilton Hotel Charlottesville? Onko siellä parkkipaikka?

Ei, hotellilla Doubletree By Hilton Hotel Charlottesville ei ole parkkitiloja.

Onko hotellissa Doubletree By Hilton Hotel Charlottesville ilmainen WiFi?

Ei, hotelli Doubletree By Hilton Hotel Charlottesville ei tarjoa ilmaista WiFiä.

Voiko hotellissa Doubletree By Hilton Hotel Charlottesville treenata? Onko siellä kuntosali?

Kyllä. Jos etsit majoitusta, jossa on urheilumahdollisuuksia, hotellissa Doubletree By Hilton Hotel Charlottesville on kuntosali, jossa voit treenata.

Onko hotellilla Doubletree By Hilton Hotel Charlottesville ravintola?

Kyllä, hotellissa Doubletree By Hilton Hotel Charlottesville on ravintola.

Onko hotellissa Doubletree By Hilton Hotel Charlottesville bisneskeskus kokoushuoneella?

Kyllä, hotellissa Doubletree By Hilton Hotel Charlottesville on bisneskeskus, joka on ihanteellinen kokouksillesi.